.                                                                              
.Zápory této rostliny
Co je marihuana?

   Marihuana (,,marjánka, Mája, Tráva) jsou sušené a hrubě rozdrcené listy a kousky lodyh rostliny Cannabis, které se míchají s okvětními lístky, které obsahují velké množství účinné látky THC.
Klady této rostliny    

Novinky

Co je joint?

   Pod tímto výrazem se rozumí určitý druh vlastnoručně připravené cigarety, která obsahuje některou z forem drogy připravované z rostliny Cannabis buď v čisté podobě, nebo ve směsi s tabákem. Více informací zde


Co je Cannabis?

   Cannabis je odborný název pro konopí - rostlinu, která je rozšířená po celém světě. Konopí vylučuje pryskyřici, která obsahuje účinné omamné látky. Pojem Cannabis se proto užívá v užším slova smyslu jako psychotropní droga, ovlivňující vnímáni, tato droga se připravuje z rostliny Cannabis.
Více o Cannabis Sativa zde*                                     Základní pojmy                                      *

Co je THC?
  
   V pryskyřici vylučované z rostlin Cannabis (především ze samičích květů) je obsažena vlastní psychoaktivní účinná látka, totiž THC, tj. éterický olej. Konopí s nízkým obsahem THC (užitkové konopí) se požívá v průmyslové výrobě, zatímco rostliny s vysokým obsahem THC slouží jako tzv. drogové konopí k přípravě hašiše a marihuany. Více o chemickém složení zde
..
.
.
.
PODPOŘTE TENTO WEB


Co je hašiš?

   Pryskyřice produkovaná rostlinami Cannabis, jež se získává ze samičích květů. Není to vlastně nic jiného, než koncentrovaná pryskyřice. Ta se suší a obvykle se dodává v podobě lisovaných placiček a kostek. Je to látka v průměru šestkrát   účinnější něž tráva.Hašiš a marihuana se konzumují v cigaretách v čisté podobě nebo smíchané s tabákem jako ,,joint",kouří se v dýmkách nebo se marihuana přidává do těsta na sušenky,koláčky apodVíce informací
.
.
.ÚČINKY VAŘENÍ NA KONOPÍ

Lidé si občas pokládají otázku: "Jaké účinky má na konopí teplota při vaření? Může nějak zničit jeho účinnost?" Za normálních okolností nestojí ztráta účinnosti způsobená vařením za zmínku, neboť ve většině případů by teploty, které by mohly spálit či zničit aktivní látky, stejně rychle znehodnotily i samotný pokrm.
Ztráty účinnosti THC jsou obvykle výsledkem oxidace. Pokud totiž konpí není skladováno ve vzduchotěsném prostředí, je vystaveno působení kyslíku. Téměř nulový je proces oxidace v mrazícím boxu, při pokojové teplotě (20°C) je oxidace postupná. Deset procent se může vytrati během několika prvních měsíců. Při vyšších teplotách, např. v tropech, je pokles účinnosti pouze o něco výraznější. Je-li však konopí skladováno při ještě vyšších teplotách, řekněme 65°C a více, během stejné doby můžeme očekávat mnohem podstatnější změny v jeho síle.
Teploty, při nichž se konopí vaří, oxidační proces urychlují. Délka těchto úprav je však většinou příliš krátká, než aby došlo k nějakým znatelnějším ztrátám. Delší dobu vaření se doporučuje kompenzovat zvýšením množství marihuany podle následující tabulky.
Těmito nepatrnými zvýšeními se člověk nemůže předávkovat ani si nijak uškodit.
V mnoha případech ale může dojít i k tomu, že se vařením síla marihuany zvýší. V čerstvě sklizené úrodě je většina THC, někdy i všechen, ve formě kyseliny tetrahydrocannabinolové. Procentuální vyjádření záleží na době sklizně a podnebí, v němž bylo konopí pěstováno. Nezralá tráva ebo tráva pěstovaná v severnějších zeměpisných šířkách bude pravděpodobně obsahovat více kyseliny THC než samotného THC. Kyselina samotná není psychoaktivní, postupným sušením rostliny se jí však většina přeměňuje na aktivní složku THC, a to přírodním procesem známým jako dekarboxylace. Většina zbylé kysleiny se na THC přemění během dvou let. Bohužel, během tak dlouhé doby většina THC zoxiduje. Nicméně kdyby mohla dekarboxylace probíhat ve vzduchoprázdnu, k souběžné oxidaci by nedocházelo. Ve vysušeném produktu může další dekarboxylace ještě nepřeměněné kyseliny THC podpořit zvýšená teplota. Během kouření, ačkoli většina THC a THC kyseliny je zničena vysokým žárem, je to, co dorazí kdo kuřákových plic, již přeměněno na aktivní složku THC. Jestliže je látka obsahující kyselinu THC zahřáta na teplotu kolem 100°C (bodu varu vody) a po dobu 75 minut udržována při této teplotě v prostředí dusíku nebo kysličníku uhličitého (tedy v prostředí neobsahující kyslík), veškerá kyselina se promění v THC. Tradiční konopné recepty vyžadují před dalším použitím marihuany její pražení v oleji či másle. Olej chrání produkt před oxidací, zatímco horko aktivuje THC. K této aktivaci dochází rovněž při extrakci haš oleje z konopí a při kterékoli proceduře, kdy dochází k zahřívání či vaření rostliny.
Pokusme se nyní shrnou vše, co víme o účincích konopí. Jestliže vysoké teploty nebo přílišné vaření mohou účinnost THC zničit, běžné teploty pro normální dobu vaření mohou aktivací THC sílu drogy zvýšit.
Autor knihy byl jednou pozván na večírek svých přátel bydlících v jednom vesnickém domku, kde si pěstovali svou vlastní trávu. Zlatým hřebem dne byl salát z čerstvě utržených marihuanových listů. Tvůrce salátu ponechal velmi uvážlivě tuto zeleň namočenou v olivovém oleji, aby tak napomohl dobré asimilaci. Před večeří jsme všichni pojídali hojné množství tohoto salátu. Příjemně voněl a byl celkem chutný, nikdo z nás však nepocítil ani náznak opojení. Zpočátku jsme měli za to, že se bude jednat asi o velmi slabou úrodu. Když jsme si však později ubalili joint z trávy vysušené během jednoho dne na slunci, uvědomili jsme si, že je to patrně jedna z nejlepších podomácku vypěstovaných marijánek, jaká se nám kdy dostala do rukou. Dobré byly dokonce i ty nejspodnější listy. Teď již chápeme, proč tomu tak bylo. U této trávy, pěstované v severnějším podnebí, byla v čerstvém stavu většina v ní obsaženého THC ve formě jeho kyselinového předchůdce. Jelikož nebyla předem vysušena, aby se tato kyselina proměnila v aktivní THC, mohli jsme taky polykat obyčejný salát a účinek by byl stejný. I když myšlenka obrovské mísy plné marihuanových listů byla sama o sobě extatická.

Připomínky, názory a dotazy na   117misha@seznam.cz


...
Odkazy
Nástěnka

Novinky..         Chatovací místnost  MaryJane
>> Švýcarští policisté na Google Earth našli Dvouakrové pole konopí..
>> Batole přivolalo policii, Ta zatkla otce za pěstování konopí